úterý 24. května 2016

Změna je život

Dnešní příspěvek bude velice stručný, ale říkal jsem si, že tohle tu zveřejnit musím. V únoru tomu byly tři roky, co jsem začal doručovat poštu, a přišlo mi, že je čas na změnu. Že profese poštovního panáčka není a nemůže být můj osud. Že to není nic, čím bych chtěl vyplnit zbývajících cca čtyřicet let života. Takže jsem odmítl prodloužení smlouvy a odešel. Bylo to skoro dojemné, dostal jsem plno hezkých dárků od svých kolegyň, někteří lidé na mém okrsku byli dokonce smutní, že už jim nikdy nepřinesu rekomando nebo důchod.
Jaro jsem si ohromně užil, hlavně na vycházkách s Mischou, a parádně jsem si odpočinul. A v dubnu přišel silný impulz - Týden talentů v IKEA. Přihlásil jsem se na všechny worskhopy, pak i na přijímací řízení, byl jsem na assessment centru, na dvou pohovorech... shrnuto a podtrženo, i když tomu stále nemůžu uvěřit, od prvního června budu pracovat na místě, kam jsem se léta chtěl dostat. Sice ne v prodeji, jak jsem původně plánoval, ale co není, může časem být. A do té doby mě budete moct vidět v restauraci na Zličíně. 
Ať žijí masové koule!

7 komentářů:

 1. Aj keď trochu neskôr ale predsa len gratulujem a dúfam, že sa Ti v novej profesii darí:) a možno s novými zážitkami prídu aj nové nápady a zase niečo pekné vytvoríš a zverejníš?

  OdpovědětVymazat
 2. Félicitations pour le nouveau travail! Laissez ce pour vous une bénédiction, la rédemption, la réalisation et un nouveau morceau de ciel.
  Mongrel chien et boulettes de viande appartiennent ensemble depuis des temps immémoriaux.
  Je souhaite que dans le temps, vous le don d'un morceau de votre imagination emmêlé dans votre intellect brillant et coincé sur le web.

  malheureux starved lecteur

  OdpovědětVymazat
 3. Z toho článečku na mě úplně dýchlo nadšení :D Gratuluji a doufám, že se ti bude dařit.

  OdpovědětVymazat
 4. Tiez asi s krizkom po funuse :-) Ale blahozelam ti , nech sa ti dari a mas zo svojej prace radost. To je super, ze ta vybrali!

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj, chcela by som sa ťa spýtať či by si mi nepomohol ohľadom tvojej poviedky Jelen s cínovými parohy... Keďže celé moje srdce, duša, telo (proste všetko) túžilo si poviedku znovu prečítať, tak som sa vybrala na tvoju stránku. (Som ten typ človeka - nikde nevidený... len sobecky čítam poviedky pre svoje vlastné potešenie...) Lenže chybička se vloudila a nejde mi spustiť žiadna kapitola okrem tretej. Vraj niečo nie jen obnovené. A ja ako veľmi technický typ tomu samozrejme úplne rozumiem, že čo mám robiť. (chabý sarkazmus-viem volá o pomoc...) Preto ťa prosím či s tým niečo nevieš urobiť. Už teraz ma ide doslova roztrhať, lebo si to nemôžem prečítať... Ďakujem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj. Sám netuším, čím by to mohlo být, ale mrknu na to. Teď budu až do neděle v práci, ale večer na to kouknu.

   Vymazat
  2. To by bolo super! Naozaj si nutne potrebujem prečítať TÚ poviedku. Ďakujem.

   Vymazat